|
|
|
|
|
|
Ik verwacht dat je op Bali ook goed kleding kunt laten maken.
Ik verblijf in de omgeving van Sanur.
Heeft iemand hier voor mij informatie over?
Marion Kusters
|
|
|
|
|
er zijn veel kleermakers op Bali. alleen de prijzen verschillen erg. Rond sanur ben ik niet op de hoogte van een goede kleermaker. Hoe meer je koopt hoe lager de prijzen(zeker in het laagseizoen)
succes
|
|
|
|
|
Je kunt beter geen kleding o.i.d. (schoenen, laarzen, tassen) laten maken door kleermakers in Sanur. Niet omdat de kwaliteit niet goed is, maar de prijzen in Sanur liggen beduidend (30 tot 50%) hoger dan in bijv. Denpasar. Neem dus een taxi en rijd een paar kilometer naar het westen, in iedere straat kom je wel een "penjahit" tegen die je om een prijsopgave kunt vragen, indien je een werk-tekening of patroon hebt. Kwaliteit zal minimaal gelijk zijn, maar tegen veel betere (= lager) prijzen dan in Sanur.
|
|
|
|
|
|
|
Ik heb zelf hele goede ervaringen met de winkel 'tukang jahit' aan de jalan teuku umar in Denpasar. Zeer professioneel en ook goedkoop!
|
|
|
|
Een goede advies is.
Koop je de stof hier op de markt, vraag hoeveel je nodig hebt.
Dat ziet de verkoper-ster wel, hoeveel je nodig hebt, e.v.t een halve meter meer.
Heb dat al verschillende keren gedaan, heb een buikje, en daar moet rekening mee gehouden worden
Even kijken welk stof, mode onderhevig is.
Kan je zien in de bladen van wehkamp, of zo C&A.
P.S.
Dit advies was als je van Nederland naar Indonesie gaat
|
|
Nelson Mandela is voor mij de beste persoonlijkheid van de wereld,-----, Verdediging is de ruiter van kritiek
|
|
|
|
|
Wel..en ik heb zeer goede ervaringen met Lisa in Poppeys II lane in Kuta. Daarnaast een leerbewerkingszaak die uitstekende kwaliteit levert voor een zeer schappelijke prijs.
|
|
|
|
 NoviKirana Verkoopt tukang jahid ook stoffen of moet je dan weer elders heen?
|
|
|
|
|
Meeste tukang jahit verkopen geen stof. Als je in of in de buurt van DPS verblijft, vindt je de meeste stoffenwinkels in dfe Jl. Sulawesi en Jl. Gajah Mada, vlakbij de Pasar Malam locatie.
|
|
|
|
|
|
Thanks Amed East Bali.
 NoviKirana de Jl Tenku Umar in Denpasar is erg lang weer je zijn naam of huisnummer of een aanwijzing waar deze te vinden is.
|
|
|
|
Hoi Milani.
De stoffen kopen ze voor je in, maar je kunt zelf stoffen meenemen als je wil. En ze hebben ook wel wat op voorraad.
Ja, inderdaad een hele lange straat. Ik heb zo geen nummer bij de hand. Even denken....als je vanaf de stad richting kerobokan/kuta rijdt dan heb je op een gegeven moment een hele grote rotonde. Niet lang daarna moet je rechts een klein straatje in bij een bank. Daar zit het winkeltje aan de linkerkant. Ik heb even gezocht via google. Dit is hun informatie met daarbij een webadres:
Jl. Teuku Umar No.208-210,
Kompleks Graha Mahkota B-14
Denpasar, Bali
Phone: +62 361 744 2457, +62 361 254 975
Email: info  tjbali.com
Website: http://www.tjbali.com
Information: Custom made Wedding Gown & Suit at very reasonable price yet good quality. Don't dream of your NEW beautiful wedding gown and tuxedo, make it exactly by your size.
Ter informatie: mijn droomtrouwjurk, precies zoals ik hem had ontworpen (lijfje, rok, lange kebaya die uitliep in een lange sleep. alles handbewerkt met mooie bloemmotieven en kraaltjes.....) voor maar 250 euro inclusief stof! Dat was wel een jaar of 4 geleden, dus het zal nu iets duurder zijn. Ik sprak de taal ook goed, dus ik denk dat dàt ook wel verschil maakt voor de prijs. Maar ik was echt heel tevreden. Ik mocht ook een keer passen voordat ze hem helemaal afmaakten.....
Schoenen heb ik ook via hun laten maken, naar een plaatje, maar daarover was ik niet tevreden. Het zat niet lekker en dat was het gewoon niet helemaal voor mij. Maar ook dat kostte niets.
|
|
|
|
|
Op Bali zal het wel niet anders zijn dan overal elders ter wereld: de kleermaker moet uit India of Pakistan komen. In Yogya zit er een, Kumar (zo heten ze allemaal). Prima. Wel enigszins strategisch handelen: nooit laten blijken dat je tijd genoeg hebt. Stel een deadline die ruim binnen je verblijf op Bali valt.
Indonesië produceert prima stoffen, maar die worden voornamelijk geëxporteerd. Zelf material meenemen is het veiligste. Of ruim de tijd nemen voor je stoffenjacht.
|
|
|
|
|
Ik neem meestal mijn eigen stoffen gekocht op Albert Cuyp Amsterdam .
Soms kan je goede stoffen kopen in zo' n stoffenmarkt (bij de Marnixstraat , inmiddels verhuisd).
Ook kennen ze die "rondreizende" stoffen markt , waar je voor een habbekrats leuke stoffen kan kopen.
Voorzover ik weet zijn naast de Orang India ook de Orang Cina tailor .
De echte tukang jahit zijn meestal Indonesiers , vaak orang Padang.
De tukang gunting (snijders)zijn of de orang India en Cina tevens de boss of de tauke' s.
Mijn jaskawin was tig jaar geleden gemaakt bij Kwongtung tailor in Jakarta.
Mijn ervaring met Laxmi Tailor was niet zo best, waarschijnlijk omdat het een spoed opdracht is , selesai dlm 24 jam .
Hier een indruk over een paar Jakartaanse tukang jahits , men kan ongeveer de prijzen vergelijken met de Balinese.
I'm local and I dont know much about the expat market in this town.
As far as I know there are 3 prominent tailors here:
1. A Tham Tailor
Jl. Cideng Barat No. 16-17, Phone (021) 6337661
2. Beauty Tailor
Jl. Hayam Wuruk 25 Jakarta 10120, Phone (021) 3451127
3. Kwong Tung Tailor
Jl. Pecenongan No. 10, Phone (021) 3860067
They are all in Central Jakarta area near Pasar Baru. I dont have experience with Beauty and A Tham yet, but Im quite satisfied with Kwong Tung. They have quite selections of fabrics but you can also bring your own fabrics there.
The cost for suit with them are around $600 - $1000 including the fabrics.
|
|
bisa dicek of makemyday .
|
|
|
|
Het gaat helemaal goedkomen op deze manier. Bedankt.
|
|
|
|
|
Iemand een goed advies voor een kleermaker in Ubud?
Ik hoor het graag
Groet Birgit
|
|
Plaats een reactie op dit onderwerp
|
Je moet ingelogged zijn om een bericht te plaatsen. Je kunt inloggen door hier te klikken.
Als je nog geen lid bent, kun je jezelf hier registreren.
|
|