|
|
|
|
|
|
op 28 juni dit jaar maken mijn vriend en ik de oversteek met de veerboot van bali naar Lombok. We hebben ongeveer vier dagen om wat te zien van lombok en dan te vertrekken naar gili meno.
Nu is vier dagen niet veel en we willen natuurlijk wel wat zien van het eilend, bijvoorbeeld de watervallen, de sasakdorpen en misschien ook wel Kuta. Nu is dat met openbaar vervoer best lastig omdat je overal moet overstappen en een auto met chauffeur spreekt ons niet zo aan omdat wij van het zelf regelen en doen houden. Nu was mij vraag is het makkelijk om een auto of brommer te huren voor deze dagen. Wie heeft hier ervaring mee en wie kent een goed adresje om zoiets te regelen.
En dan is natuurlijk ook mijn vraag is het te doen om bovenstaande bezienswaardigheden te zien in vier dagen. En heeft iemand nog andere leuke tips om te zien en te doen op lombok.
Ik ben benieuwd want ik loop echt een beetje vast met mijn route op lombok.
Alvast bedankt
Groetjes Laura
|
|
|
|
|
Kuta Lombok is niets, dus dat kun je wel overslaan..
|
|
|
|
|
|
|
De Gili-eilanden ook....daarvoor kan je goedkoper naar Spanje gaan. Deze eilanden zijn 100% westerse enclaves in een oosterse wereld waar de autochtoon is verworden tot drugs-, sex- en drankleverancier.
|
|
|
|
|
De Gili-eilanden ook....daarvoor kan je goedkoper naar Spanje gaan. Deze eilanden zijn 100% westerse enclaves in een oosterse wereld waar de autochtoon is verworden tot drugs-, sex- en drankleverancier.
|
|
|
|
|
|
Kuta Lombok en omgeving moet je gezien hebben. Prachtig dorp met haar mooie markt; heel authentiek. Pracht baaien daar aan de zuidkust die je gezien moet hebben.
De meeste Sasak dorpen zijn erg commercieel geworden. Al bij de ingang wil je direct omdraaien want ze bieden direct allerlei waar aan. jammer.
Een auto huren is een prima initiatief. Gaat prima. Naast het vliegveld heb je een verhuurbedrijf. Goedkoop en betrouwbaar.
|
|
|
|
Op 11-05-2009 17:45 schreef Yogya-Bali: De Gili-eilanden ook....daarvoor kan je goedkoper naar Spanje gaan. Deze eilanden zijn 100% westerse enclaves in een oosterse wereld waar de autochtoon is verworden tot drugs-, sex- en drankleverancier.
|
Alle Gili's? Ik vond Gili Air mooi en heerlijk rustig......
|
|
|
|
|
Kuta Lombok authentiek? Het is een uitgestorven gebied waar iedereen je direct zal aanvliegen om je te dwingen wat te kopen. Sasak zijn hierin feller dan de rest van de bevolking (cultuurtje), maar het is kortweg een drama om er te zijn.
Post edited by Oyibo
|
|
|
|
|
|
|
Laura,
Een brommer huren op Lombok gaat goed, met name in Senggigi zijn er genoeg adressen. Als je toch een auto met chauffeur wil hebben dan heb ik eventueel wel iemand voor je.
Wat er te zien is op Lombok daar zijn de meningen over verdeeld. Ik vind de Gili's in het noordwesten (dus Trawangan, Meno en Air) ook niet geweldig. Misschien kun je nog beter naar Gili Nangu in het zuidwesten maar daarvoor moet je wel een boot charteren vanuit Sekotong. (trouwens ook voor de noordelijke gili's als je niet afhankelijk wilt zijn van de wat ongelukkige dienstregeling) Ook mooie gili's ten noordoosten van Lombok (Lampu, Bidara) maar dat is wel meteen veel verder weg.
Kute in het zuiden heeft wel iets omdat het zo uitgestrekt is maar idd je zult er niet alleen zijn. Verder zijn er ten noorden van Senggigi mooie lege stranden met zwart zand en omzoomd met palmbomen. Je hoeft niet al teveel moeite te doen om er een voor jezelf te vinden. Ik ben ooit maar in e e n Sasakdorp geweest (dat wil zeggen een dorp die op de toeristische kaart stond) en werd er nerveus van. de omgeving ten zuiden van de Rinjani rond Tetebatu is wel mooi.
Het is jammer dat je met je strandwensen niet een paar dagen meer tijd hebt; dan zouden de eilanden voor de kust van Labuan Bajo, Flores een veel betere (= mooiere) keuze zijn geweest.
gr
AM
|
|
avatar: batu biru di pantai biru, Ende, Flores (mei 2007)
|
|
|
|
On 15-05-2009 07:58 Anne Mieke wrote: Labuan Bajo, Flores een veel betere (= mooiere) keuze zijn geweest.
gr
AM
|
Anne Mieke is toch een NTT-fan van de bovenste plank hè !! < = dubbelepuntD
|
|
;-), www.peter191064.mijnalbums.nl
|
|
|
|
|
Ik vond de gilli's wel wat hebben, hoewel ik moet zeggen dat ik dat andere eiland dat Anne Mieke noemt niet ken.....echt exotische stranden, die ik op Bali/Lombok niet eerde was tegengekomen
Sengigi waarschijnlijk makkelijk om dingen te regelen, maar daar vond ik niet veel aan.
Ik moet zeggen dat onze leukste lombok-ervaring toch op de brommer door het binnenland was.
|
|
Plaats een reactie op dit onderwerp
|
Je moet ingelogged zijn om een bericht te plaatsen. Je kunt inloggen door hier te klikken.
Als je nog geen lid bent, kun je jezelf hier registreren.
|
|