|
|
|
|
|
Ik ben zeer benieuwd wat de IND gaat zeggen hierover!
Met mijn enigszins kennis zie ik het als volgt;
Eerder benadrukte ik al dat minderjarige kinderen van moeder scheiden niet een optie is!
Als de moeder aangeeft de 2 Nederlandse kinderen een NL opvoeding wilt geven, dus scholing, cultuur etc etc, En bovendien ook dit de wens is van de kinderen (vanaf 12 jaar is het niet ongebruikelijk dat een rechter vragen stelt aan de kids!!) Als dan is mijn overtuiging dat de NL rechter niets anders kan/zal oordelen als laat komen laat komen.
Ik ben in div. jurisprudentie's gedoken en bovenstaande is toch zeer rieeel
|
|
|
|
|
Praktische kant :
Moeder :
1.Leeftijd : +/- 35 jaar of ouder.
2.Beheers de Nederlandse taal (nog) niet genoeg om een redelijke baan te krijgen.
3.Wat is haar (voor)opleiding ?
De kinderen :
1.School: waarschijnlijk a; SMP Is er aansluiting met de Ned. vervolgonderwijs ?
2.De taal
Hoe zit het met de huisvesting , de kans op de arbeidsmarkt ?
Wie vangt hun op ?
Ik lees niks over de familie van de overleden man.
|
|
|
|
|
Feit Sidia, de kids zijn nederlandse, dus deze hebben direct onverwijld het recht op een opvoeding IN NL. Ander feit, je laat minderjarige kids niet zonder moeder als dit niet noodzakelijkerwijs nodig is.
Verder weten we inmiddels vanuit dit forum het wel en wee van vader overleden etc, etc, dus ik blijf vol spanning afwachten wat de IND hier mee gaat doen.
|
|
|
|
|
Bovendien schrijft Arjuna, dat ze (de moeder) al eens geslaagd is voor inburgerings cursus EN dat ze recht had op pensioen van overleden man dus kansen zou ik zeggen
|
|
|
|
|
Met dat weduwen pensioen kan ze ook "riant "leven in indonesia.
Kan ze de 2 kids op zijn minst naar een Hogeschool sturen.
|
|
|
|
|
Hmmm Sidia, diploma's van hoge scholen uit Indon. worden in de meeste gevallen "niet" erkent in den nederlanden  dus.......... OOO OOO wat zal de IND gaan zeggen, ben benieuwd
|
|
|
|
|
On 21-08-2008 10:14 siebjans wrote: Hmmm Sidia, diploma's van hoge scholen uit Indon. worden in de meeste gevallen "niet" erkent in den nederlanden dus.......... OOO OOO wat zal de IND gaan zeggen, ben benieuwd
|
Dan heb je het behoorlijk mis .
Tenminste als je verder wil studeren .
Iemand met diploma van goed erkende Hogeschool en of Universiteit uit Indonesia kan zo overstappen naar gelijkwaardige opleiding.
Soms moeten ze 1 of 2 jr inleveren .
Hun diploma wordt door NUFFIC beoordeeld.
http://www.nuffic.nl/
Hogeronderwijsinstellingen en andere overheidsinstanties kunnen kosteloos een aanvraag voor diplomawaardering bij de Nuffic indienen. Bedrijven en particulieren kunnen via de website www.idw.nl (tegen betaling) een waardering aanvragen.
De dochter van een kennis studeer nu in Delft (T.H) , vorig jaar was ze 2de jaars .
Volgens de vader had ze alleen maar SMA .
Wel werd ze getest , vroeger heet dat Colloquim doctum .
Mijn oude SMA diploma gaf ook toegang tot Hoger Onderwijs , dat hangt ook af van de gekozen studie richting en het beleid van de gekozen universiteit.
Mijn oude studie genoten uit Nijmegen waren artsen en tandartsen geworden en hebben hun praktijk in Nederland .
En dat zijn er tientallen . Onze PPI club had toen bijna 100 leden.
Ik denk dat de meesten toen afgestudeerd waren , ze kwamen als 4de of 5de jaars student naar nederland.
Werden 1 of 2 jaar terug gezet , m.a.w werd hun diploma erkend , gelijk gesteld als kandidaatsdiploma..
|
|
|
|
|
Op 21-08-2008 11:44 schreef sidia: ...
Dan heb je het behoorlijk mis .
Tenminste als je verder wil studeren .
Iemand met diploma van goed erkende Hogeschool en of Universiteit uit Indonesia kan zo overstappen naar gelijkwaardige opleiding.
Soms moeten ze 1 of 2 jr inleveren .
|
Toch nog even terugkomen op onderwerp diploma, Zoals je zelf meld "soms moeten........" dat noem ik dan dus niet echt een "erkenning van" toch?!?
Verder doelde ik vooral op werken/soliciteren met een Indon. diploma in NL, nogmaals deze worden in de meeste gevallen niet erkent
Genoeg wat mij betreft hierover, back on topic, ik ben benieuwd.........
|
|
|
|
|
Prawo kijkt sinds vandaag ook hier
Maar is beter te bereiken via RechtOpGezinshereniging en Mixed-Couples.
Een buitenlandse ouder die nog nooit in NL verblijf heeft gehad zal in Nederland inderdaad vrijwel nooit een verblijfsvergunning krijgen om het enkele feit dat haar kinderen Nederlander zijn.
Wat wel kan is samen met de Nederlandse kinderen een visum aanvragen voor een reis naar België.
Dat moet gratis en snel worden gegeven (in theorie), in de praktijk zal er een beroepsprocedure bij de Raad voor Vreemdelingenbetwistingen in Brussel voor nodig zijn), overigens ook door alle ander EU ambassades (behalve de Nederlandse).
In België kan ze wel een verblijfsrecht krijgen bij haar kinderen (Europese jurisprudentie, het arrest Chen) mits de financiering van hun verblijf is geregeld (dat kan door een sponsor).
Na een maand of vier verblijf in België kunnen ze dan gezamenlijk wel naar Nederland, onder dezelfde Europese regels.
|
|
|
|
Sorry hoor, maar wat een onzin allemaal. Alle kippen van de buren worden er bij gehaald en toch nog geen eieren! Regels zijn allemaal duidelijk voor degene die kan lezen. Ga dat eerst eens leren.
Volgens mij zit de grootste wijsheid in de bodem van het glas, Sieb.
Bottoms up dan!
|
Be careful what you wish for; you might get it!
|
|
|
|
Prawo, hallo ik had je nog niet ontmoet hier.
Hetgeen je hier nu meld schijnt idd een vrij eenvoudige weg te zijn. Ik heb enkele weken geleden hiervan een documentaire gezien en het gebeurd zo!
Opmerking: Met een sponsor kan ze ook een reis visum krijgen in NL om dan vervolgens in eigen persoon naar Belgie te gaan en daar een verblijfsprocedure starten, toch
|
|
Plaats een reactie op dit onderwerp
|
Je moet ingelogged zijn om een bericht te plaatsen. Je kunt inloggen door hier te klikken.
Als je nog geen lid bent, kun je jezelf hier registreren.
|
|