Het vliegveld beschikt over de capaciteit om zowel de Airbus 330 als de Boeing 767 te laten landen. Naar verwachting worden er jaarlijks meer dan 3 miljoen passagiers verwacht op het nieuwe vliegveld van Lombok.
De luchthaven ligt ongeveer 40 kilometer ten zuiden van het bestaande Mararam Selaparang Airport in Lombok.
In eerste instantie was het de bedoeling dat de nieuwe luchthaven van Lombok begin juli 2011 geopend zou worden. De deadline is toentertijd niet gehaald vanwege de eerste geplande uitbreiding van 14,000 vierkante meters naar 21.000 vierkante meters.
Het eiland Lombok en Sumbawa, de buureilanden van het immens populaire Bali, zijn de grootste eilanden van de provincie West Nusatenggara. Lombok is een favoriete vakantiebestemming bij toeristen vanwege de prachtige stranden op Kuta en Senggige als ook het wonderbaarlijke onderwaterleven in de buurt van de Gili eilanden.
Deze informatie is afkomstig van de volgende website:
www.toerisme-indonesie.nl